Migrena – opis przypadku

Kobieta w wieku 45 lat, która zgłosiła się do gabinetu z migrenowymi bólami głowy.

Ból był silny, zaciskający, pacjentka w czasie ataków migrenowych silnie, negatywnie reagowała na światło i dźwięki. 

Czynniki, które wywoływały migrenę związane były często ze zmianą pogody, spożyciem alkoholu lub fazą cyklu menstrualnego, czasem tez nie było widać wyraźnej przyczyny.

Pierwsze migreny wystąpiły u pacjentki po narodzinach dziecka (28 lat). Pacjentka jest pod opieką lekarską – neurologa, została przebadana, Leki, które zostały jej przepisane są to silne leki przeciwbólowe, skupiające się na leczeniu objawowym.

Medycyny Chińska i akupunktura pozwalają postawić precyzyjną diagnozę opartą na przyczynach dolegliwości. Dlatego wykorzystałam jej narzędzia diagnostyczne, wywiad, ogląd języka i badanie pulsu. Dzięki temu terapia akupunkturą była dostosowana do potrzeb tej konkretnej pani.

Wizyty odbywały się co 2-3 tygodnie i było ich 8. W trakcie terapii pojawiły się dwa niewielkie epizody bólowe, jednak ich intensywność była znacznie zmniejsza. 

Po tych 8 zabiegach migreny ustały. Pacjentka odwiedza mój gabinet raz na 2-3 miesiące profilaktycznie lub w przypadku innych dolegliwości (przeziębienie, zabieg wspierający odporność, stres).   

Warto nadmienić, że pacjenta otrzymała do domu zalecenia dietetyczne, recepturę ziołową oraz zmiany niektórych nawyków, do których się stosowała.